27 Ekim 2013 Pazar

Çakıl için yuva arıyoruz ! ( Yuva Bulundu )

Ayşe ablanın kapısına bırakılan dört yavru kedimizden biri olan Çakıl için acil yuva aramaya başlayıp bir kaç ilan vermiştim. Bu güzel bebeklerin renklerinden ve tatlılıklarından dolayı baya arayan oldu. BU arada çakıl ve kardeşleri onlaa süt annelik yapan anne kediden kedi mantarı kapmışlar. Bu yüzden kulaklarında hafif kızarıklıklar oluşmuş. Hemen mantar aşıları yapıldı ve deri spreyi ve kremi ile tedavisine başlandı. Dün bir bayan gelip güzel Çakılı sahiplenmek istedi. Mantar hastalığından bahsettim. Bizden sonra bir veterinere gitmişler. O veterinere kızı o kadar korkutmuş ki, mantar var diye. Hemen geri götürün verin demiş. Oysa kedi mantarını benim bütün kedilerim geçirdi ve sorunsuz atlattık. Ayrıca ne bana ne eşime nede başkasına geçti. Ayrıca öyle korkulacak bir hastalıkta kesinlikle değil. Kız ağlaya ağlaya geri getirdi . Biraz anlatmaya çalıştım ama bir veterinere mi bana mı inanacak. Ağlaya ağlaya gitti.

Sözde veterinerin böyle bir şey yapması, mesleğini nasıl yaptığının göstergesi. Oysa bizim doktorumuz ilk önce bize durumu anlatıp , korkmamamız gerektiğini anlatmıştı. Bir kedi veya canlı bakıyorsanız, onun hastalıklarına hazırlıklı olmalısınız. Sonuçta sizinle en az 15 sene yaşayacak bir canlının 15 sene boyunca hiç hastalanmayacağını düşünmek, ütopya olurdu. Ben bayana kızmadım, ama veterinere köpürdüm.

Neyse, bugün bu bebeklerden diğeri için Tekirdağ'dan gelecek Dilek hanıma hastalıktan bahsettim. Gayet ılımlı yaklaştı. Tedavisi varsa ben tedavisini yaparım, sorun değil dedi. Geldiler, bebeğin ismini bulup gelmişler. Nasılda yakıştı ismi. Çakıl dediler. Gördüler, çok sevdiler. Kahvelerini içip, minik çakılı alıp , doğru Eminönü de ki kuşçular çarşısından ona yeni ciciler almaya gittiler. Su, mama kabı ve tuvalet almışlar:)
Çokta şirin bir aile, ben kendilerini çok sevdim. :)
Allah onlara sahiplendikleri canla uzun ömür versin.


İsim: Çakıl
Cins:
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 1,5 aylık
İletişim: shemellon@gmail.com

Sahiplenen: Dilek Duyuk / Tekirdağ

1 yorum:

  1. oyyy cannı yediğim çok datlu
    maşallah
    mutluluklar yeni yuvasında

    YanıtlaSil